Pútnicky zájazd do Libanonu

Cena: 1290,-€ 

Navštívte spolu s nami známe pútnické miesto Annaye - miesto hrobu a ostatkov jedného z najväčších svätcov Libanonu sv. Charbela, na ktorého príhovor už bolo vykonaných množstvo zázrakov a vyprosených hojných milostí.
Spoznáme aj miesto ostatkov veľkej svätice Libanonu sv. Rafqa, navštívime Harissu, Byblos, prístav Džebal, Cedars - národný park, údolie Kadisha, centrum Bejrútu a mnoho ďalších biblíckych a historických miest Libanonu.

Termíny zájazdov:

05.10. – 11.10.2023                    kód zájazdu – 505 23

19.10. – 25.10.2023                    kód zájazdu – 506 23

09.11. – 15.11.2023                    kód zájazdu – 507 23

16.11. – 22.11.2023                    kód zájazdu – 508 23

 

Základné informácie o zájazde:

Strava: 6x raňajky a 5x večera
Ubytovanie: 6x nocľah
Doprava: Letecky, v Libanone autobusom

Program

1.deň:

stretnutie skupiny v Bratislave na Mlynských Nivách o cca 16:30 hod. a následne odchod na letisko do Viedne odlet do Bejrutu, tranzit do hotela, nocľah

2.deň:

raňajky, návšteva Harisy – dôležité pútnické miesto Libanonu – leží 600 m n.m. s krásnym výhľadom na pobrežie. Nachádza sa tu socha Panny Márie vysoká 8,5 m a váži 20 ton tróni na podstavci nad morom s krásnou bazilikou v tvare fenickej lode, Byblos – jedno z najvýznamnejších fenických miest na pobreží Stredozemného mora, starý -fenícko-hebrejský prístav Džebal, ktorý už v 3. tisícročí pred Kristom udržiaval obchodné styky s Egyptom. Možnosť vidieť zašlú slávu tohto mesta, ktorú nám pripomínajú staré hradby s dvoma vstupnými bránami, niekoľko chrámov, kráľovské hrobky a múzeum. Tu vznikla  abeceda Feničanov. Návšteva kláštora sv. Jozefa v al-Dahr en Jrabta, tu žila a je pochovaná veľká svätica Libanonu sv. Rafqa. Kfifan- kláštor so seminárom, kde študoval sv.Šarbel a odpočíva tu jeho veľký učiteľ  sv. Hardíni, noc v Annay u sv. Šarbela, večera, nocľah

3.deň:

raňajky, prehliadka Annaye – Lurdy Blízkeho východu, tu navštívime hrob a miesto, kde žil a je pochovaný sv. Charbel, veľký svätec Libanonu, ktorý pomáha ľuďom na celom svete, celodenný pobyt, večera, nocľah.

4.deň:

raňajky, Cedars – národný park, Cedrovník – strom, ktorý sa spomína v biblii, pre Libanon je známy ako Boží strom – výlet do Libanonských hôr, údolia – Arz Tannourine budeme obdivovať krásne libanonské cédre, návšteva rodnej dediny sv. Šarbela – Beka Kafra, návšteva a prehliadka údolia Kadisha – kláštora sv. Antonína Koshya. Nachádza sa tu veľa jaskýň, mi navštívime jaskyňu sv. Antonína s kostolom a múzeom, návrat do hotela, večera, nocľah.

5.deň:

raňajky, prehliadka centra Bejrutu, mešity Muhamada Al Aliho, návšteva kostola sv. Juraja, návšteva známeho korza Korniš, zástavka v Faray tu postavili sv. Chrbelovi sochu vysokú 30 m za uzdravenia, ktoré sa na príhovor tohto svätca dejú po celom svete. Odtiaľ sa dostaneme do údolie Bekaa a prezrieme si staré historické mesto Baalbek – tu sa spomínajú najstaršie dejiny snáď už od kráľa Šalamúna, jedno z najzachovalejších miest aké boli vybudované na Blízkom Východe. /Jupiterov chrám, Bakchov a Venušin chrám, je to jeden z najzachovalejších komplexov, večera, nocľah.

6.deň:

raňajky, návšteva Magdushe- pútnického miesta, kde sa spomína Pán Ježiš so syrofeníčankou, návšteva starých biblických prístavov Týru a Sidonu s rímskymi, byzantskými, križiackymi, tureckými a arabskými pamiatkami, večera, nocľah.

7.deň:

raňajky-balíček, v skorých ranných hodinách odlet z Bejrútu do Viedne.

V cene je zahrnuté:

6x ubytovanie s raňajkami, 5x večera, letenka, letiskové a palivové príplatky, doprava v Libanone, zodpovedný zástupca CK, poistenie proti insolventnosti CK, DPH, účasť kňaza s každodennou sv. omšou, fakultatívne výlety

V cene nie je zahrnuté:

komplexné cestovné poistenie 70,35,-€. os./pobyt., osoby nad 70rokov môžu uzavrieť iba komplexné cestovné poistenie PLUS 111,09,-€ os./pobyt, Cestovné poistenie PLUS a Storno PLUS, vstupy do archeologických objektov obslužné 50 USD /platí sa sprievodcovi na mieste/, prípadné ceny testov pred nástupom na zájazd a po prílete do Libanonu, 

Povinné príplatky:

v prípade zvýšenia pohonných hmôt zmena výšky letiskového poplatku nie je vylúčená, covid testy potrebné na vycestovanie podľa aktuálnej situácie

Ubytovanie(U1): hotel 3*, dvojlôžkové izby – sprcha/WC, príplatok za 1/1 izbu 170,-€ os./pobyt.

Doprava(D1): letecká Schwechat-Bejrut-Schwechat -prestupový let, autobusová miestna v Libanone, Bratislava – Schwechat – Bratislava: autobusová linka

Stravovanie (S1): 6x ubytovanie s raňajkami, 5x večera

Zdravotné formality: covid testy, príp.covid pasy potrebné na vycestovanie podľa aktuálnej situácie

Pasové a vízové povinnosti: platný cestovný pas 6 mesiacov po skončení pobytu. Pas do Libanonu  nesmie mať vstupné pečiatky do Izraela.

Trasa cesty(T1): BA – Schwechat – Bejrut a späť

Prvý a posledný deň programu je určený na presun na miesto pobytu, zmena programu týchto dní vyhradená.

CK si vyhradzuje právo zmeny programu, trasy cesty a predpokladaných časov príchodov na miesta určenia, nie zásadné. Počas cesty autobusom technická prestávka každé 3 – 4hod.

Libanon – Základné COVID-19 informácie

Každá osoba, ktorá vstúpi na územie SR, sa musí registrovať v systéme eHranica. Plne zaočkované osoby po vstupe na územie SR nemajú nariadenú karanténu. Nezaočkované osoby sú po príchode zo zahraničia povinné zostať v karanténe, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením 14. dňa. Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na 5. deň. Test je v tomto prípade hradený štátom. 
Pre nezaočkované osoby platí niekoľko výnimiek z karantény, ktoré sú uvedené na stránke Mzv.sk 

Prosíme sledovať aktuálne informácie ohľadom opatrení pre covid-19 pre vstup a výstup do krajín, ktoré navštívime.

Ck Slavtour

Kontakt:

Kempelenova 3413/15, 010 15 Žilina

IČO: 34355961 DIČ: 1020062824

ckslavtour@ckslavtour.sk

+421 907 839 212

Späť Na Úvod